WWE© RPG---RPGTR.YETKİNFORUM.ORG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KARAKTERLERİMİZ AÇILMIŞ ÇOĞU ŞU ANDA BOŞTADIR.BİR AN ÖNCE KARAKTERİNİ SEÇ VE EĞLENCEYE SENDE KATIL !!! [KARAKTER SEÇİMİNİZ ONAYLANMADIKTAN SONRA SİTEDE HİÇ BİR YETKİNİZ VEYA SÖZÜNÜZ GEÇERLİ DEĞİLDİR ]

AnasayfaWWE RpGTRAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Beşiktaş içimde yara kaldı"

YazarMesaj
EDGE
Administrator
Administrator
EDGE

Smackdown
Agrasif
Beşiktaş
RPG KARAKTER : EDGE
RPG KARİYER : WHC Champion (Hala)
SEVGİLİNİZ : YOK
FAVORİ SÜPERSTARINIZ : EDGE
FAVORİ DİVANIZ : MARİA

"Beşiktaş içimde yara kaldı" Empty
MesajKonu: "Beşiktaş içimde yara kaldı"   "Beşiktaş içimde yara kaldı" Icon_minitimeCuma Mart 02, 2012 7:39 am

Beşiktaş'ımızın unutulmaz kaptanlarından biri olan ve bir dönem takımımızı da çalıştıran Atom Karınca Rıza Çalımbay, takımımız ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Sivasspor'da gösterdiği başarılı performans ile adeta bir mucizeye imza atan Rıza Çalımbay'dan hem Beşiktaş'ımız hem de Yıldırım Demirören ile ilgili gündem yaratacak açıklamalar geldi..

Beşiktaş'taki teknik direktörlük kariyeriniz için "içimde yara kaldı" diyor musunuz?

"Evet içimde yara kaldı. Beşiktaş beni istediğinde Rizespor'da çalışıyordum. Rize dördüncü sıradaydı. Bana çok zor bir durumda geldiler. Rize yönetiminden izin almaları gerektiğini söyledim. Sağolsunlar takım iyi durumda olduğundan ve Beşiktaşlılığımı bildikleri için bana gerçekten çok yardımcı olup izin verdiler.

Ben geldiğimde ligden kopmuş, Avrupa'dan, kupadan elenmiş bir Beşiktaş vardı. 17 maçta tek mağlubiyetimizi Galatasaray'a karşı aldık, ikinci yarının lideri olduk. Tarihi 4-3'lük Fenerbahçe maçını yaşadık.

Sonraki sene transferde yanlış yaptık. En önemli oyuncum John Carew'i sattılar. Başkana 'Carew gibi bir oyuncu alınmayacaksa ona göre konuşalım' dedim, söz verdi ama Ailton'u aldılar. Ailton, Carew'in yarısının yarısının yarısının yarısı etmeyecek bir oyuncu.

O zamanlar Beşiktaş'ta para yoktu. Hatta Tümer, Sergen, Okan gibi bazı oyuncularla yeni sözleşme yapıp aldıkları ücretleri indirdiler.

Bizim yaptığımız en önemli transferlerden biri 1 milyon dolar ödediğimiz Souleymane Youla'ydı. Bir de Kleberson'u aldık. Kleberson çok kaliteli bir oyuncuydu.

O dönemki transferler için 'Koray Avcı alındı' filan deyip eleştiri yapanlar var ama Koray alındığında çok iyi futbolcuydu."

Sonucunda ilginç bir ayrılık süreci yaşadınız...

"Avrupa kupasında iki tur atladık. Ligde de daha sezonun başıydı. Takım yükselecekti. Ama istemediğim bazı şeyler oldu. Aslında ben deplasmanda 4-1 kazandığımız Malmö maçı sonrası kulübede görevi bıraktım. Burama kadar gelmişti. Ama başkan bana her türlü desteği vereceğini söyledi, 'Arkandayım' dedi. Ben de 'O zaman seni yarı yolda bırakmam' deyip devam ettim.

Ondan sonra Samsunspor'u 3-2 yendik, Kayserispor'la 0-0 berabere kaldık. Baktım aynı şeyler devam ediyor, 'Ben yokum' dedim.

Yaşadığım bir şanssızlıktı. Hem kulübün maddi durumu hem de oyuncuların durumu sıkıntılıydı. Elimde oyuncu yoktu. Benden sonra Jean Tigana istediği oyuncuları aldı. Ertuğrul Hoca çok iyi transfer yaptı. Şu an zaten söyleyemeye gerek yok. Mükemmel bir kadroya sahip Beşiktaş."

"BEŞİKTAŞ'TA DESTEK GÖRSEYDİM ÇOK GÜZEL İŞLER YAPARDIM"

Kırgın olduğunuz kişiler var mı?

"Beşiktaş'tan kesinlikle kötü ayrılmadım. Kimseye kırgın değilim. Ama gerekli desteği kimse vermedi. Üzüntüm o yüzden. Yoksa, ona kırgınım, buna kırgınım diye bir şey yok. Ben Beşiktaşlı'yım. O forma dışında sadece milli takım forması giydim. En çok şampiyonluk yaşayan, en çok oynayan, on seneye yakın kaptanlık yapan bir oyuncuyum. Mükemmel bir futbol hayatım oldu. Gönül Beşiktaş'taki antrenörlük hayatımda da çok güzel başarılara imza atmak isterdi. Gerekli desteği görseydim yüzde yüz atardım."

"BEŞİKTAŞ'I SADECE KENDİ ÇOCUKLARI İYİ DURUMA GETİREBİLİR"

Beşiktaş'ta bir daha görev almak gibi bir düşünceniz var mı?

"Benim en büyük hedefim yurt dışı. Avrupa'da bir takım çalıştırmak istiyorum. Beşiktaş konusunda ise şöyle düşünüyorum. O camiadan yetişmiş birçok teknik direktör arkadaşımız var. Tayfur Hoca, Mehmet Hoca, Ertuğrul Hoca, Samet Abi, Ziya Abi var. Daha sayamadığım birçok kişi var. Ben olurum başkası olur ama takım iyi duruma gelecekse kesinlikle bizim sayemizde gelecektir."

Yıldırım Demirören nasıl bir Beşiktaş başkanıydı sizce?

"Yıldırım Demirören'i çok seviyorum. Çok iyi bir insan. Beşiktaş'taki son dönemlerinde tam anlamıyla başkan oldu. Benim dönemimde yeni yeni başlıyordu. Ama son yıllarda yumruğunu masaya vuran, her şeyi çok daha iyi gören bir başkan oldu. Babası Ertuğrul Demirören de Yıldırım Demirören de Beşiktaş için çok önemli insanlar."

Şike soruşturmasında ilk günden beri çok şey konuşuluyor ama kimse sizin hakkınızda tek bir kötü söz bile söylemedi. İnsanların gözünde "Rıza Çalımbay asla yapmaz" noktasında olmak güzel bir şey olsa gerek...

"Futbol hayatım öncesi çok sıkıntı yaşayan bir insandım. Futbol sayesinde ailemi kurtardım. Sadece maddi olarak değil manevi olarak da inanılmaz yerlere geldim. Futbolu inanılmaz şekilde seviyorum. Hayatımda birinci sırada dürüstlük gelir. Oyuncu seçerken bile bu kriteri göz önünde bulundururum. En ufak yanlışında silerim. Takımı bozacak kişilere 'hayır' derim. Gerekirse görevi bırakırım.

Futbola ihanet etmem. Benim olduğum yerde o tip şeylerin olması mümkün değil. Fenerbahçe maçında da inanılmaz şekilde her şeyimizi verdik, namusumuzla mücadelemizi yaptık."
https://rpgtr.yetkinforum.com

"Beşiktaş içimde yara kaldı"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kaldı bir söz
» Van Hooijdonk, Beşiktaş yolunda
» Beşiktaş'a Avrupa kapısı kapanıyor mu?
» Galatasaray 3-2 Beşiktaş
» Beşiktaş'ın çocuğu mu!