WWE© RPG---RPGTR.YETKİNFORUM.ORG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KARAKTERLERİMİZ AÇILMIŞ ÇOĞU ŞU ANDA BOŞTADIR.BİR AN ÖNCE KARAKTERİNİ SEÇ VE EĞLENCEYE SENDE KATIL !!! [KARAKTER SEÇİMİNİZ ONAYLANMADIKTAN SONRA SİTEDE HİÇ BİR YETKİNİZ VEYA SÖZÜNÜZ GEÇERLİ DEĞİLDİR ]

AnasayfaWWE RpGTRAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Güreşten Tartışmalar

2 posters
YazarMesaj
Shawn Michaels
Administrator
Administrator
Shawn Michaels

Raw
Olgun
Beşiktaş
RPG KARAKTER : Shawn Michaels
SEVGİLİNİZ : -
FAVORİ SÜPERSTARINIZ : Shawn Michaels
FAVORİ DİVANIZ : Maryse

Güreşten Tartışmalar  Empty
MesajKonu: Güreşten Tartışmalar    Güreşten Tartışmalar  Icon_minitimeSalı Şub. 28, 2012 8:02 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

WWE Championship Elimination Chamber:

Eveet geldik hepimizin en sevdiği ve beklediği maça ama biz maçın Main Event maçı olacağını düşünürken bu maçı açılış maçı yaptılar.Çoğunlukla ilk başta WWE Championship maçı olur örneğin No Way Out 2009 ve Elimination Chamber 2010 ama bu maçta Return olma ihtimali olduğu için sona koyabilirdi WWE ya da milleti iyice umutlandırıp ters köşe yapmak için bire bir olacak bir fırsattı bu maç ama maalesef WWE yine büyük bir kozu elinden göz göre göre kaçırdı.Gelelim maça ilk başta kafes inince ben zaten baştan WWE Championship olacak demiştim ama herkes WHC bekledi anons gelince de çoğu kişinin tahminleri yıkıldı doğal olarak.Maç güzel başladı bazılarımız CM Punk’ın kafesten başlıyacağını düşündü ama CM Punk içerden başladı ve gerçekten harika bir başlangıç oldu.Şüphesiz maçta ki bire bir kapışmaların en iyisini Kofi Kingston çıkardı.Maçta ki tek High Flyer olması da bunu doğal olarak ona yaptırıyor.Geçen yıl John Morrison’un yaptığını bu yıl Kofi Kingston yaptı ve açıkcası başarılı oldu da.İçeriye giren isim Ziggler oldu bu sefer ve Ziggler üstün kurdu da.Açıkcası ben pek Ziggler taraftarı değilimdir gerek kemer kazanmasında,gerek ise ring içi performansında.Dolph Ziggler ring içinde yine iyi olabilir ama WWE Champion olacak kadar hakketmiyor ama bir ara herkesin üstünde üstünlük kurması akıllara getirdi.Kofi Kingston ve CM Punk yine bunlara rağmen harikalar yaratmaya başlıyordu ve bunun en iyi örneği havada çarpışmalarıydı.Biri daha erken veya geç atlamadı tam aynı anda atladılar ve vuruşları yani çarpışmaları çok gerçekçiydi.Ardından Kofi Kingston’un zincirlerin üstünden yaptığı DDT’de maçın en iyi hareketleri arasındaydı bence.Kofi Kingston maçın adamıydı diyorum ben ve maçta ki en iyi hareketleride o yaptı.Ardından R Truth girdi.Çoğumuz R Truth ring’e gelirken John L. gelecek ve açıklamasını yapıp Del Rio’yu kafese sokacak sandık ama sokmadı ve ardından 4. olarak R Truth geldi şovun yarısında yapacağı için şimdi gelip R Truth’u çıkartıp Alberto Del Rio’yu sokacak dedik çünkü The Miz 5. olarak girecek ve aralarında bir kavga çıkacak ve belki bu kavga o Feud’un başlangıcı olacaktı ama hiç ses yoktu.R Truth zaten ring’de pek varlığını gösteremedi ve en başta elenen güreşçi de kendisi oldu doğal olarak.Hemde GTS falan yapmayarak kolay ve basit bir şekilde Tope Rope Elbow Drop ile elendi R Truth.Evet The Miz’de artık içeriye giriyor açıkcası benim en çok kemeri kazanmasına ihtimal verdiğim güreşçi tabii ki Jericho’dan sonra geriye kalan o 4 kişi varya onlar işte.Batista’nın Elimination Chamber’ın sonunda Return yapacağını düşünerek The Miz’e kemeri vereceklerini düşündüm ve ardından 2010’da olduğu gibi John L. gelecek ve Batista’yı sunacak Batista’da ring’e gidip kemeri alacak ve böylece Chris Jericho vs CM Punk Feud’u kemersiz olarak devam edecek ve WWE Championship Feud’u boş kalmayacak.Tabii ki diğer bir tahminim ise Alberto Del Rio’ydu.Belki birden gelerek The Miz’e saldırıp kemeri alabilirdi ama büyük ihtimal sadece saldırıyla kalırdı kemeri Wrestlemania 28’de alabilirdi çünkü Wrestlemania 27’de kemerin ucundan döndü.Neyse en son başka kimse elenmeden Chris Jericho geliyor ki ama ne geliyor.Chris Jericho hemen birkaç kişiyi dövüyor ve en son CM Punk ile Face To Face yapıyor.Chris Jericho’nun arkasında bir güreşçi yatıyor ve o bir ara kıpırdayınca ben yine Face To Face’leri bozulacak sanmıştım 2 hafta önce olan maçta ki The Miz ve Dolph Ziggler’in saldırısında ki gibi çünkü ikili hala içerdeydi ama Face To Face’yi kısa tuttu biraz WWE ve direkt güreşmeye başladılar.Ben No Way Out 2009’da ki gibi Vladimir Kozlov ve Big Show’un,Jeff Hardy’ye saldırıp birbirlerine göz dağı vermeleri gibi bende bu ikilinin birilerine saldıracağını düşündüm ama direkt birbirlerine girdiler ki zaten Jericho’nun ring’de fazla durmayacağı için böylesi çok daha iyi oldu.Chris Jericho ilk başta öne geçti biraz CM Punk öne geçti ama genel olarak Chris Jericho daha etkili ve hasarlı hareketler yaptı ve güzel eski hareketlerini deniyerek maça daha fazla heyecan ve zevk kattı.Chris Jericho bir ara CM Punk’ın ayaklarından çekerek Walls Of Jericho yapma noktasına kadar getirip sonra CM Punk’ın kurtulması da gerçekten iyi bir hareketti.Chris Jericho bir ara tekrar geldiği kafese geri döndü ama CM Punk gelip saldırdı ama en sonunda çok sert bir şekilde geriye döndü bu saldırıları ona.Chris Jericho,CM Punk’ı kafesin girişine otutturdu ve defalarca kafesi CM Punk’a çarptırdı.Tabii Chris Jericho sadece CM Punk’a saldırmadı ve boş durmayarak Dolph Ziggler’e saldırdı ve CodeBreaker yaparak tuş edip Elimination Chamber’dan 2. kişi olarak elenmesine sebep oldu.Bundan sonra esas ne olduysa oldu.Chris Jericho birde Kofi Kingston’u Liontamer ile pes ettirdi ve Elimination Chamber’dan tekmeleyerek çıkartırken CM Punk’tan bir RoundHouse Kick yedi ve ardından tam kapanmamış kapıya çarparak dışarıya düştü ve kameralardan birine çarptı ve senaryo gereği olarak düşünüyorum maça devam edemedi.WWE gerçekten çok iyi senaryo çıkardı zaten bundan sonra CM Punk’ın kemerini koruyacağı belli olmuştu ve öyle de oldu.CM Punk,The Miz’i Go To Sleep ile eliyerek WWE Championship ile girdiği Elimination Chamber’dan WWE Champion olarak çıktı.Çoğumuz Chris Jericho’yu şampiyon bekliyorduk ama WWE iki PPV’dir Chris Jericho konusunda bizi ters köşeye yatırıyor.Chris Jericho ama artık kemeri alacaktır büyük ihtimal birkaç hafta şovlarda gözükmez ve sonra gelerek Elimination Chamber’da CM Punk’ın kendisini yenemediğini ve bir maç istediğini söyleyecek sonra anlaşmalar yapılacak ve Chris Jericho ile CM Punk Wrestlemania 28’de güzel bir maç yapacak.Büyük ihtimal Chris Jericho artık bu maçtan galip gelecektir diye düşünüyorum.Gerçekten CM Punk Elimination Chamber’dan WWE Champion olarak girip çıkarsa nasıl bir senaryoyla bağlıyacak diye düşünüyordum WWE çünkü o kadar heyecandan sonra normal bir Contender maçıyla koskoca Wrestlemania 28’in WWE Championship maçına adam çıkartmak olmaz o yüzden WWE maç içinde,maçın devam senaryosunu da hazırladı ve akıllı bir hamle yaparak Chris Jericho’ya böyle bir oyun oynattı.Yani bu anlattıklarımı özet olarak geçersek.WWE soktuğu her güreşçiyi R Truth hariç çok iyi kullandı ve bize harika maçlar izletti.Ayrıca çok iyi bir senaryo bularak daha da zevkli bir hale getirdi hem bu maçı,hemde bir aksilik çıkmazsa Wrestlemania 28’de ki maçı.Yani WWE,kemere çok büyük bir adım attı bu adım hem riskliydi ama eğer her şey istediği gibi giderse WWE’nin ve senaristlerin bir o kadar da iyi ve kaliteli bir senaryoydu ve sonuç olumlu oldu.Şimdi gelelim CM Punk dışında kemeri kim kazansa ne olurdu diye ? Çünkü bir burada bir değerlendirme ve tartışma yapıyoruz o yüzden herkesi değerlendirip olaylara tarafsız bakmamız gerekir.Gelelim ilk elenen güreşçi R Truth’a.Zaten kemeri alması imkansız bir güreşçi R Truth’tu ve bu tahminlerimiz de doğru çıktı ama ya R Truth kemeri kazansaydı ne olurdu ? Büyük ihtimal aynı gece birini Return yaptırıp kemeri ona geçirirlerdi ve R Truth bu döngüde bir alet olarak kullanılırdı hemde birkaç dakikalığına da olsa WWE Championship’i vererek Push vermiş olurlardı.Belki şovdan kemer ile ayrılırdı R Truth ama birkaç hafta sonra olacak bir Raw şovunda kemeri yine eski sahibine kaybederdi diye düşünüyorum ama kemeri vermiyecekleri kesindi biz yine verirlerse ne olur ? Diye değerlendiriyoruz.Gelelim Elimination Chamber’da harika hareketler yaparak görselliği 2 hatta 3 katına çıkartan Kofi Kingston’a.Kofi Kingston’un açıkcası son 3’e kalmasını isterdim ama kaldı gibi de oldu zaten Jericho’da hemen ardından maçı terk etmek zorunda kaldı.Kofi Kingston kemeri alsa renk gelirdi aslında ama tabii ki CM Punk ve Chris Jericho var burada büyük ihtimal kemeri aynı gece başkasına kaybederdi veya diğer güreşçi R Truth gibi kemeri bir iki hafta sonra Raw’da kaybederdi eski sahibine.Gelelim Dolph Ziggler’e.Aslında Dolph Ziggler kemeri alırsa bence Wrestlemania 28’e kadar götürürdü çünkü önceden bu kemer için oynadı ama alamayacağı belliydi zaten 5. sıradan elendi alma ihtimali olan adam hemen elenmez bence biraz çaba gösterip son 3’e hatta finale kalmaya çalışırdı ama alsa da Wrestlemania’ya kadar götürürdü diyorum ben.Gelelim The Miz’e.Aslında ben bu adama şov başlamadan önce de ihtimal veriyordum ve şov başlayınca da ihtimal veriyordum hatta son ikiye kalınca Chris Jericho tarafından saldırıya uğrayıp kemeri The Miz kazanacak demiştim ama olmadı tabii ki büyük ihtimal öyle olsa en başta dediğim senaryo olurdu.CM Punk Elimination Chamber 2010’da ki HBK ve Undertaker olayında ki gibi WHC’nin peşinden gitmeyi bırakıp direkt Chris Jericho’ya sarardı.The Miz ise büyük ihtimal o gece Return yapan birine kemeri kaybederdi ve böylece Wrestlemania 28’de o Return yapan kişiyle The Miz WWE Championship maçı yapardı.O Return yapıp kemeri alacak iki kişi vardı zaten.Biri Twitter’a 6xWWEChamp yazarak bizi saatler öncesinden umutlandıran Batista.Diğeri ise Return yapmasına kesin gözüyle bakılan ve The Miz’e lafla saldıran Alberto Del Rio.The Miz’in son ikiye kalması da biraz bize Alberto Del Rio’nun Return yapıp kemeri alma ihtimalini güçlendirmekti.Gerçekten bir ara bu ihtimal tutar gibi oldu ben o gece Alberto Del Rio’nun gelip kemeri direkt alacağını veya The Miz’e çok fena bir şekilde saldırarak Cross ArmBreaker yapacak ve pes ettirecek hatta sakatlama durumuna getirecekti.Bunlardan hiç biri tutmadı tabii ama olsa da fena olmazdı açıkcası.Gelelim Chris Jericho’ya.Ben büyük ihtimal Chris Jericho ve CM Punk finale kalacak Elimination Chamber’da ve maçı Chris Jericho kazanarak kemeri alacak ardından Wrestlemania 28’de CM Punk vs Chris Jericho maç yapacak ve resmi olarak ilk bire bir maçlarını gerçekleştirecek ve Feud’a başlamış olacaklardı.CM Punk’a gelirsek bu tahmin tuttu zaten ve ilerde gerçekleşecek olayda belli fazla konuşmayacağım bunun hakkında CM Punk vs Chris Jericho Wrestlemania 28’de WWE Championship maçına çıkacak ve Chris Jericho Wrestlemania 28’de kemeri alacak ve böylece bizim aylardır beklediğimiz efsane olarak adlandırılacak CM Punk vs Chris Jericho Feud’u başlıyacak.Genel olarak herkesin performansı iyidi R Truth hariç tabii ki.Güzel hareketler oldu ama maçın adamı bence Kofi Kingston’du ve bence maçın en iyi hareketini de Kofi Kingston yaptı.Bize böyle zevkli bir maç izlettikleri için WWE Championship Elimination Chamber üyelerine ve WWE senaristlerine teşekkürler.

Divas Championship - Beth Phoenix (c) vs Tamina Snuka:

Evet hepimizin merakla beklediği bir maç.Açıkcası bu maçı bende merakla bekliyordum aksini söylersem yalan olur.WWE bu aralar Divalara önem vermezken böyle bir maç ayarlaması çok güzel oldu yani neymiş istediği zaman WWE,Divas maçını bile ön planda tutabiliyormuş.Normalde PPV’lerde olan bir durumdan bahsedeceğim evet PPV’lerde Divas Championship maçına çıkacak kişi bile şov sırasında belirleniyor.IC ve United States Championship gibi geri planda ki kemerler bile arada sırada böyle belirlensede Women’s Championship’in gitmesinden sonra tek başına kalan ve Divaların tek ana kemeri olan Divas Championship kaç aydır böyle veya Divas Champion’a saldıran kişi önümüzde ki PPV maça çıkıyor bunlar olurken bizim yine böyle güzel bir Divas Feud’u görmemiz gerçekten harikaydı.Herkes maçı dört gözle bekliyordu diyebiliriz ve Return olacağından emindik.Açıkcası maç beklediğim gibi değildi ya da ben çok şey bekliyordum.Divas Championship’in 2 hafta önceden beri konuşulması ve ön planda olması sadece kemer olarak değil Divalar olarakta önde olması gerçekten biraz yükseltmeye başladı Divaları umarım gerisi de kesilmeden gelir.Maç sanki biraz yavaş sürdü ağır bir maç çıkarttılar.Kelly Kelly,Eve Torres gibi Divalar maç yaparken gerçekten harika hareketler meydana geliyor.Hızlı ve kusursuz hareketler yapıyorlar ve bir hareketten sonra 10 saniye beklemiyorlar her hareket hızlı hızlı geliyor.Açıkcası WWE yine beklenileni veremedi ve en son Beth Phoenix Glam Slam ile maçı kazandı ve Steel Divas Champion oldu.Hepimizin gözü Beth Phoenixten çok Entrance’de ve o beklediğimiz müzikteydi.Yani Kharmanın müziğinde ama Kharma geri dönmedi ve normal bir maç olarak kaldı bu Divas Championship maçıda.

United States Championship - Jack Swagger vs Justin Gabriel:

Evet zaman doldurmak için yapılan bir maç.Bu maç yerine Ambulance Match’a ek süre verebilirlerdi en azından bu maçtan daha zevkli geçeceğinden eminim.Arkada bir BackStage olayı yaşandı diye United States Championship maçına çıkıyorsa gerçekten WWE çok kötü bir yola girmiş demektir.Neyse maça geçecek olursak bence rezil bir maçtı zaten maçı kazanacak kişi belliydi açıkcası maçı pek dikkatli izlemedim sadece maçların son ve giriş kısımlarına ayrıca güzel hareketlerin yapıldığı kısımlara baktım ve onun dışında dikkatli olarak izlediğim yerler yoktu.Gerçekten Justin Gabriel’i düşürdüler bence.Nerede o eski Nexus’ta ki Justin Gabriel ? Şimdi ki Justin Gabriel tamamiyle şaklabanlık amaçlı burada bulunuyor yanına Horniyi vermişler beraber şaklabanlık yapıyorlar ve Horni sayesinde Justin Gabriel’de Push alıyor ve Face olarak gözüküyor.Bir zamanlar hemen en iyi Stable’ler arasında giren grubun en gözde ikinci üyesi ve en iyi High Flyer’lardan Justin Gabriel şimdi tamamen Horninin sırtından geçiniyor ama böyle giderse kemeri de alacak.Justin Gabriel öncelikle IC Feud’una girecek dediler.Tamam Cody Rhodes Elimination Chamber’a girdi ama bir PPV daha bekliyebilirdi değil mi ? Yeri geliyor MITB şampiyonları,Contender olanlar falan aylarca bekliyebiliyor o yüzden bu işte biraz sabırda lazım.Maçta performans pek iyi değildi ve 4 dakika sürdü galiba maç kazanan kişi herkesin tahmin edeceği üzere Jack Swagger oldu.Justin Gabriel’in IC alması kendisi içinde,Cody Rhodes içinde en iyisi olacaktır.

World Heavyweight Championship Elimination Chamber:

Benim en çok beklediğim maçlardan biri.Evet Santino girdikten sonra biraz ön yargı ile davrandık bu maça ama gerçekten Santino bu maça en fazla reyting getiren güreşçi ister kabul edin,ister kabul etmeyin.Santino hem tavırlarıyla,hemde güreş stiliyle,gimmickiyle seyircilerin gönlünde taht kurmuş bir isim o yüzden bu da maçlarını daha izlenilir yapıyor.Yani John Cena’nın şaklaban olanı diyebiliriz.İkiside WWE’ye bol bol para ve reyting getiriyor ama Santino Marella’nın Gimmick’i değiştirilir ve Heel Turn yaptırılırsa gereçekten harika bir adam olur Santino Marella işte bu zaman sonuna kadar ana kemer alacak duruma gelebilir.İlk başta başlıyanlardan birinin Daniel Bryan olacağına kesin gözüyle bakılıyordu ama Daniel Bryan kendine ayrılmış hücrelerden birine girerek maça sonradan katıldı.Maça başlayan isimler doğal olarak sona kalan Big Show ve Wade Barrett oldu.Ben bu ikiliden iyi şeyler bekliyordum oldu da ama Big Show gerçekten maçta üstün giden kişi oldu ve Wade Barrett’ı gerçekten çok zorladı.Normalde her zaman dediğim gibi ağır kişilerin maçları hep zevksiz olur ama Big Show atletik ağırlardan olduğu için maçları da doğal olarak zevk veriyor.Big Show,Wade Barrett’ı hırpaladı ama Wade Barrett’ın da hakkını yememek lazım maçta çok üstün gittiği yerler oldu hele son elenme bölümüne kadar.Wade Barrett bir yerde biraz performansını düşürdü ama Big Show ile güreşirken çok fake verdi.Ayağına vururken yana kayması gibi fakeler gördüm ben ama Wade Barrett ve Big Show hemen ardından çok iyi kapattılar arayı.Tam zamanında refleks vermeleri ve bağırmaları gibi.Tabii ki geri sayım bir süreden sonra bitti ve içeriye gelen isim Cody Rhodes oldu.Cody Rhodes iyi işler çıkarttı bence açıkcası ben Cody Rhodes’u Promo yeteneği olarak ta,ring içi yeteneği olarak ta çok beğeniyorum ve WWE’de benimle aynı görüşte olacak ki Cody Rhodes’a Push veriyor.Normalde Intercontinental Champion olan kişiler çoğunlukla MITB gibi maçlarda yer doldurur ama Elimination Chamber’a hele hele ana kemer maçlarına pek girmezler.Cody Rhodes bunu başardı ve bunu başarabileceğini zaten Royal Rumble’da gösterdi ve WWE’nin güvenini kazandı.Great Khali girdi Cody Rhodes’un arkasından ama kapıdan çıkmak için girdi büyük ihtimal.Ben dedim tamam Great Khali girdiyse burada ki herkesi temizler dedim ve öyle de oldu.Wade Barrett ve Cody Rhodes’a sert iki tane Khali Bomb hediye etti ve Santinonun kafasına da bir yumruk atarak yere düşürdü onların hepsini sırayla tuş edebilirdi ama hepsi o maça reyting getiren ve Santino hariç benim görüşümle yetenekli güreşçilerdi ve o yüzden Great Khali tuş etmek yerine Big Show’a saldırmak istedi ama Big Show Closthline’dan altından sıyrılarak kurtuldu ve Spear yaparak Great Khali’yi eledi.Diğer 3 güreşçi gitmesin diye Great Khali’yi elediler ama bu da biraz Great Khali’ye haksızlık oldu 4 yıl aradan sonra Elimination Chamber’a giren bir adamın tamam kimseyi elemesede içerde tüm güreşçiler girene kadar kalması gerekirdi.İçeride son olarak World Heavyweight Champion Daniel Bryan kaldı.Daniel Bryan’ın World Heavyweight Champion olup son girmesine kızmış olacak ki yani öyle tahmin ediyorum birde Big Show’un bu aralar atletikliği tuttu ve olmayacak yerlere cüssesine bakmadan tırmanıyor ama bu da gerçekten iyi bir görsel zevk ve seyir zevki veriyor.Big Show bir gün ittirilerek oradan düşerse süper olur ve Shaquille O’neal ile bir maç yaparlarsa yine böyle bir hareket denerse iki cüsselli kişi gerçekten harika bir maç çıkartırlar.Big Show koskoca zincirleri kopardı ve içeriye girerek Daniel Bryan’ı çıkardı ve sonra çıktığı kafese atarak kafesin camını fena bir şekilde kırdı.Big Show ama ondan sonra art arda içeride ki güreşçilerin saldırısına uğrayarak bir nevi yaptıklarının intikamlarını alırken onlara kurban oldu ve elendi.Açıkcası maç bundan sonra Santino ve Daniel Bryan finale kalana kadar zevksiz bir şekilde geçti.Daniel Bryan her iki güreşçiye birden yani Cody Rhodes ve Wade Barrett’a birden dalarak ikisine adeta hükmediyordu ama Wade Barrett’ta ondan aşağıya kalır yanı olmadığını gösterdi ve kendine gelerek kafesin kapısının arasına Daniel Bryan’ın kafasını sıkıştırdı ve önce kafesin kapısını iyice bastırdı ve kafasını sıkıştırarak boğmaya çalıştı ve en son da kafesi sert bir şekilde kafasına çarptırdı ama ondan sonra zincirlere doğru atarak yaptığı Powerbomb görülmeye değerdi.Wade Barrett gerçekten bu hareketle ring’de ki en iyi ring içi performansı sergiledi ve sadece bu maçta yaptı diye değil ve Furkan abiyle beraber Wade Barrett’ın kemeri alacağını düşündük ama olmadı.Cody Rhodes ise saçma bir şekilde bir Roll Up ile Santino Marella’ya elendi ama bir diğer yandan da doğru bir hamle oldu çünkü Santino Marella Finisher ile elese Cody Rhodes daha fazla küçük düşürülecekti.Cody Rhodes WHC’ye oynayan biri,Santino Marella ise WHC’ye ilk defa oynayan biri.Aralarında her türlü yandan dağlar kadar fark var o yüzden bir nevi doğru bir hamle oldu.Ama bundan sonra daha beteri oldu ve Daniel Bryan’ın yaptığı Headbutt’tan sonra Santino Marella,Wade Barrett’ı da eledi.Hadi bir tane seyircileri eğlendirmek için olur ama iki kaliteli güreşçinin art arda Santino Marella gibi bir güreşçi tarafından elenmesi gerçekten çok kötü oldu.Vee finale kalan kişiler Santino Marella ve Daniel Bryan oluyor.Şov başlamadan bir,iki saat önce ya finale kalırsa,ya kemeri kazanırsa diye dalga geçtiğimiz adam gerçekten finale kaldı.Ben ilk başlarda hemen eleneceğini düşündüm ama birkaç kişi elendikten sonra acaba dedim ve acabalarımda maalesef tuttu.Santino Marella bir ara çok üstünlük kurdu ben resmen maçı ayakta izledim heyecandan seyirciler coşmuş durumdaydı ve Santino Marella çok sevilen,çok Push alan bir Face güreşçiymiş gibi tuş ederken beraber sayılıyordu falan seyirciler hep Santino Marella’nın yanındaydı ve en son yaptığı Cobradan sonra kurtuluş yok dedim ama Daniel Bryan kurtuldu aslında kemeri Santino Marella alıp bir,iki hafta içinde bıraksaydı çok güzel olurdu biraz kemere heyecan gelirdi en azından.En son Daniel Bryan kolundan tutarak hemen o Cobranın ardından LeBell Lock bağladı ve artık kurtuluş yok dedim ama Santino Marella kurtulmaya başladı ve ben bundan sonra eğer bu LeBell Lock’tan kurtulursa kesin WHC’yi alır dedim ve aynı anda Santino Marella kurtulmaya başladı ve boynuna kadar eli çekebildi ama sonrasına gücü yetmedi ve maalesef daha fazla dayanamıyarak pes etti.Ve bu 5 dakikalık bitmek bilmeyen Final maçı sonunda bitti ve Daniel Bryan kazandı ama kazanana kadar hepimizin yüreğini ağzına getirdi.En son Sheamus geldi.Daniel Bryan durmasını söylesede Sheamus durmadı ve Daniel Bryan’a saldırdı ve Wrestlemania 28’e WHC’yi seçeceğini resmen sözlü olarak açıklamasa da fiziksel olarak hepimize ve özellikle Daniel Bryan’a çok iyi açıkladı.Şimdi kemer diğer güreşçilere gitse ne olurdu ? Çok göz önünde olmayan bir kemer olmaya başladı World Heavyweight Championship ve bunun sebebi ilgi çekici bir Feud olmaması.Geçen yıl WHC maçında Edge vs Alberto Del Rio varken Wrestlemania 27’de açılış maçı oluyorsa bu kişilerle anca Dark Match olur.Neyse yine açılış maçı olacaktır tahminen 10-15 dakika sürmesini bekliyorum o da Wrestlemania’nın 4 saat sürmesinden dolayı yoksa o kadar sürmez diye tahmin ediyorum ama maçlarda fazla olabilir çünkü Wrestlemania PPV’si bu.Büyük ihtimal değilde kesinlikle Sheamus maçı kazanan isim olacaktır ve World Heavyweight Championship’i en kötü MITB’ye kadar elinde götürecektir.World Heavyweight Championship öyle bir kemer oldu ki Intercontinental Championship gibi alan 6-7 ay götürüyor normalde doğrusu bu ama esasında Intercontinental Championship gibi Mid Card kemerler daha kolay değişir World Heavyweight Championship gibi kemerler ise daha zor değişir ama burada tam tersi oluyor.Evet kemer başka birine geçseydi ne olurdu ? Diyorduk.Great Khali’ye geçse Great Khali kesinlikle Wrestlemania 28’e o kemeri kaybetmeden götürürdü zaten Wrestlemania 28’de bulunması bekleniyor bu da bir senaryo olurdu ona.Santino Marella’ya geçse kemer dediğim gibi birkaç hafta Santino Marella kemeri taşırdı seyircileri güldürmek ve Reyting almak için ama sonra kaybederdi Wrestlemania 28’e gitme ihtimali WHC ile ya da o maça Wrestlemania’da çıkma ihtimali % 0.Cody Rhodes’a geçmesi güzel olurdu aslında ama Intercontinental Championship ve World Heavyeight Championship Cody Rhodes’a çok ağır gelirdi ve aşırı bir Push almış olurdu ki bu Push’a Cody Rhodes hazır değil ortalık sakinleştikten sonra yani bahar aylarında alabilir ama o zamanlarda da kemeri Sheamus alacaktır ve Sheamus vs Christian göreceğimizi umuyorum.Wade Barrett’a gelmiş olsaydı kemer iyi olurdu aslında RTWM dönemlerinde WHC’ye oynayan iki isimden biri Wade Barrett’tı biri Sheamus’tu zaten o Royal Rumble’ı kazandı,Wade Barrett ise WHC’yi alarak aradan geçen 2 ay sonunda tekrar kapışabilirlerdi gerçekten iyi bir senaryo çıkardı Wade Barrett’a geçseydi ve açıkcası isterdim de geçmesini.Big Show’a geçse harika olurdu Big Show vs Daniel Bryan vs Sheamus ama Big Show,Shaquille O’neal ile uğraşacağı için zaten maça çıkamazdı o yüzden iyi oldu almaması.Daniel Bryan’da kalması doğru oldumu ? diye sorarsak bence doğru oldu WWE sade bir maç seçimi yaptı yani işin içine Triple Threat sokmadı ama birkaç yıl içinde ana kemerlerden birine tekrardan Triple Threat Match sokacaktır.Sadece Triple Threat Match olacaksa kazanmasını istediğim tek kişi Wade Barrett’tı.Bu arada Christian maça girecek demiştik ama maalesef maçtan önce Return yaptı ve o yüzden tahminlerimiz yattı.Belki John L. onu gitmeden WHC’ye sokar dedik ama o da olmadı o Return WHC’de olsaydı veya Return yaptıktan sonra zaten Christian artık John L.’nin adamı sayılır gayet güzel bir senaryo çıkardı ve World Heavyweight Championship Elimination Chamber’a soksaydı gerçekten güzel bir maç olurdu ve Reytinglerde tavan yapardı.Christian kazanabilirdi çünkü Christian’ı sakatlayan kişi Sheamus ve bu ikili arasında güzel bir Feud çıkabilirdi.Genel olarak güzel bir World Heavyweight Championship Elimination Chamber’ı oldu özellikle Santino Marella maça çok büyük renk kattı.

Ambulance Match – John Cena vs Masked Kane:

Eveet Main Event olacak diğer bir maç buydu diye tahmin ediyorduk ve tahminlerimiz doğru çıktı ama gerçekten Main Event maç olmayı hakkeden bir maç oldu.Gerek maçın türü olsun,gerek maçın içinde ki performans ve PG’ye karşı davranışlar olsun,gerek bir anlık öfke olsun hepsi bu maçta vardı.Ben açıkcası maçı çok beğendim ama açıkcası biraz daha uzatabilirlerdi ya da maçın zevkinden dolayı biz mi maçı kısa bulduk ? Orası tartışılır ama yine de bu ikiliyi tebrik etmek lazım bize güzel maçlar çıkartıyorlar.Birinin üstün gitmesi çok güzel oldu açıkcası Kane Royal Rumble’da No Contest bir maçta John Cena’yı ve Zack Ryder’ı dağıtmıştı ve gerçekten harika olaylar çıktı ve şimdi de kimin kimden daha üstün olduğu anlaşıldı.Maçta ki performans’a gelirsek bence şovda ki en iyi bire bir Performans’ı bu ikili çıkardı.Gerek Extreme olarak,gerek ise normal dövüş olarak harikalardı.Gerçi ring’de pek durmadılar ama özellikle spiker masasının orada ve Ambulans’ın orada harika kapışmalar oldu ve Cena üstün götürdü.John Cena’nın basamaklardan Kane’ye denediği Attitude Adjustment gerçekten yürekleri ağza getirmişti Kane ama uzun süredir güreşmiyor gerçekten büyük bir yükün altına çünkü Kane en son Money In The Bank 2011’de sakatlanmıştı yanlış hatırlamıyorsam ve Return yaptığı tarihe kadar 6 ay gibi bir süre geçti.Az bir süre değil 6 ay o arada Kane’nin kendine ve vücuduna iyi bakması lazım ve yaşını almış bir güreşçi olduğu için metobolizması gibi şeyler daha yavaş çalışacaktır ve çoğu genç güreşçiden daha fazla zorlayacaktır kendini ve bu da daha fazla enerji gerektireceği için daha düzenli beslenmesi gerek.Kane güzel bir şekilde Return yaptı ama Masked Kane olarak döndüğü için seyircinin ondan beklentisi de doğal olarak arttı ama WWE büyük bir risk’in altına girdi o yüzden Kane’ye çok güvenmiş olacak ki Masked Kane olarak döndürdü.Çünkü Kane eski gücünü,promolarını geri döndüremezse Masked Kane bir yapmacık çocuk roman karakterine dönecektir ama Kane bunun altından çok güzel bir şekilde kalkmasını becerdi.Bu yüzden Kane 6 aydır güreşmiyor ama gerçekten güreşiyormuş gibi Performans çıkartıyor o yüzden mi ? Bilmiyorum ama bu maç nedense kendini izlettirdi ve önceden gelen bir intikam ve kin ateşi olduğundan galiba.Evet maçın bitişine gelirsek güzel bir bitiş oldu ama Kane’nin Attitude Adjustment’tan sonra düştüğü yer gösterilmedi o yüzden düştüğü yerde bir şeyler olduğunu düşünüyorum ama bunu göz önünde bulundurmazsak bir an Batista’nın gidişi geldi aklıma.Batista sadece bir arabadan atılmıştı,Kane ise bir Ambulanstan atılıyor o yüzden arada pek fark yok.Aslında aklıma gelmedi değil Batista arkadan çıkıp aynı şekilde John Cena’nın,Batista’yı attığı gibi Batista Bomb’la atsa hem güzel bir Return olurdu hemde beklentilerimiz boşa çıkmaz ve Kane maçı kazanırdı.Evet ikisi de hakketti bu maçı kazanmayı bence Masked Kane hakkediyordu açıkcası onun kazanmasını isterdim ama John Cena’nın kazanması da fena olmadı açıkcası Wrestlemania 28 öncesi The Rock’a bir göz dağı anlamında gitmiştir bu maç.Şimdi maçı Masked Kane kazansaydı ne olurdu ? Boşa giden bir maç olurdu aslında Kane’nin Wrestlemania 28’de kapışacağı bir rakip olmayacağı için sadece o Feud’da bir maç üstünlük kazanmış olacaktı ama John Cena’nın kazanması gerçekten iyi oldu çünkü The Rock ile bir maçı var ve bu galibiyetler John Cena’ya bol bol lazım olacak.
EDGE
Administrator
Administrator
EDGE

Smackdown
Agrasif
Beşiktaş
RPG KARAKTER : EDGE
RPG KARİYER : WHC Champion (Hala)
SEVGİLİNİZ : YOK
FAVORİ SÜPERSTARINIZ : EDGE
FAVORİ DİVANIZ : MARİA

MesajKonu: Geri: Güreşten Tartışmalar    Güreşten Tartışmalar  Icon_minitimeÇarş. Şub. 29, 2012 4:34 am

Güzel fikirlerin için teşekkürler. clap
https://rpgtr.yetkinforum.com
Shawn Michaels
Administrator
Administrator
Shawn Michaels

Raw
Olgun
Beşiktaş
RPG KARAKTER : Shawn Michaels
SEVGİLİNİZ : -
FAVORİ SÜPERSTARINIZ : Shawn Michaels
FAVORİ DİVANIZ : Maryse

MesajKonu: Geri: Güreşten Tartışmalar    Güreşten Tartışmalar  Icon_minitimeÇarş. Şub. 29, 2012 8:05 am

ЄÐǤЄ demiş ki:
Güzel fikirlerin için teşekkürler. clap

Teşekkür ederim...
EDGE
Administrator
Administrator
EDGE

Smackdown
Agrasif
Beşiktaş
RPG KARAKTER : EDGE
RPG KARİYER : WHC Champion (Hala)
SEVGİLİNİZ : YOK
FAVORİ SÜPERSTARINIZ : EDGE
FAVORİ DİVANIZ : MARİA

MesajKonu: Geri: Güreşten Tartışmalar    Güreşten Tartışmalar  Icon_minitimePerş. Mart 01, 2012 7:55 am

Peki Cena vs Rock feud'u nasıl son bulur sence Question
https://rpgtr.yetkinforum.com

Güreşten Tartışmalar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Güreşten Tartışmalar
»  Güreşten Haberler
» Güreşten Haberler
» Güreşten Haberler